مــژده فروش محصولات با وام 9% سه ساله
شرکت در نمایشگاه
RADOX CUTTING CNC MACHINE, ROBOTIC & AUTOMATION
فارسی
ENGLISH
ثبت نام
ورود

برش هواگاز

برش هواگاز یک روش برش قابل اعتماد، دقیق و رقابتی است که برای برش فولاد خفیف استفاده می شود. هنگام انجام اتوماتیک این فرایند برش، چه ویژگی هایی باید در نظر بگیرید؟

برش لیزری و انواع آن

برش لیزری فناوری است که در آن از اشعه لیزر  برای برش اجسام استفاده می‌شود؛ و نوعاً از این فناوری در زمینه صنعت استفاده می‌شود. برش لیزری توسط استعمال اشعه لیزر از یک خروجی قوی لیزر روی اجسامی که می‌خواهند بریده شوند انجام می‌شود.

تکنيک هاي برش پلاسما

تکنيک هاي برش پلاسما به طور مداوم بهبود مي يابند. هدف اصلي اين پيشرفت ها کاهش آلودگي محيطي، افزايش ظرفيت برش و بهبود کيفيت لبه برش است. هدف نهايي توليد دو صفحه موازي است، با سطح برش هموار، که نياز کمي به صافکاري، قبل از ارسال آنها به فرآيند هاي بعدي دارند.

گاز پلاسما

تمام گازها يا مخلوط هاي گازي که مي توانند براي ايجاد يک پلاسما و براي فرآيند برش آن استفاده شوند. قوس پلاسما دو فاز اصلي را شامل مي شود؛ فاز آغازين و فاز برش. بنابراين، گاز پلاسما به دو دسته گاز آغاز و گاز برش تقسيم مي شود، که هر کدام در نوع گاز و شار حجمي با يکديگر تفاوت دارند.

اصول برش پلاسما

پلاسما يک گاز رساناي الکتريکي با دماي بسيار زياد، محتوي ذرات باردار مثبت و منفي و نيز تحريک شده و مولکول ها و اتم هاي خنثي است. تعادل ديناميکي بين فرآيندهاي تفکيک، يونيزه شدن و بازترکيب که در حالت پلاسما رخ مي دهد وجود دارد.

برش پلاسما

صنعت مدرن به دستکاري و تغيير در شکل فلزات و آلياژها  وابسته است. ما براي ساختن وسايلي که در طول روز با آنها سر و کار داريم به فلزات نيازمنديم. به عنوان مثال در ساختن پل ها، ماشين ها، آسمان خراش ها، جرثقيل ها، روبات ها و بسياري از وسايلي که اکنون در پيرامون خود مي بينيم و حتي وسايلي که در آينده به زندگي ما وارد خواهند شد به فلزات نيازمنديم.

تفاوت برش لیزر، برش پلاسما و برش شعله (برش هواگاز(

در این مقاله آموزشی رادوکس تفاوت سه برش اصلی برش لیزر، برش پلاسما و برش شعله (برش هواگاز) را بررسی خواهیم کرد. تفاوت در کیفیت برش تفاوت در توانایی تولید تفاوت در تعمیر و نگهداری تفاوت در هزینه تولید و قیمت نهایی

برش لیزری

بسته به نوع قطعات در صنایع مختلف، دقت و قدرت دستگاههای لیزر برش فلزات نیز متفاوت است و این تنوع نیاز ، عاملی جهت تولید تکنولوژی های مختلف در لیزر برش فلزات می باشد.

تاریخچه CNC

ساده ترین تعریف برای ماشین ابزار یک ماشین ساخته شده به دست بشر است که برای تولید محصولات دیگری بعنوان یک ابزارکار مورد استفاده قرار می گیرد. یک دریل را می توان ماشین ابزار در نظر گرفت.امروزه ماشین ابزارها بسیار پیچیده تر و بزرگتر از یک دریل می باشد.

ربات های هوشمند صنعتی

در سال ۱۹۵۴ جورج دوول نخستین بار برای ربات صنعت درخواست ثبت اختراع نمود. نخستین شرکت تولیدکننده رباتهای صنعتی شرکت یونیمیشن بود که دوول به همراه ژوزف انگلبرگر در سال ۱۹۵۶ آن را تأسیس نمود و نخستین ربات صنعتی یونیمیت، بر پایه اختراع دوول را تولید نمود.

واترجت چیست؟

از این موتورهای آبی، در زمینه تکنولوژی به مدت بیش از یک صد سال به عنوان مثال در زمینه استخراج معدن و ساخت تونل برای سنگ‌شویی کردن سنگ و زمین استفاده می‌شده است. اولین تلاش‌ها برای بریدن مواد نرم با استفاده از واتر جت از سال 1960 آغاز شده است.

مزایای CNC و دلایل استفاده از آن

مزایای CNC چیست؟علاوه بر مزایای بسیاری که برش جوش مانند آب ، مانند دوستی با محیط زیست و عرض کوچک برش کرپ ارائه می دهد ، بسیاری از مزایای استفاده از CNC در واترجت های ما وجود دارد.

چرا از دستگاه لیزر استفاده می کنیم

لیزر برای بسیاری از اهداف استفاده می شود. یکی از راه های استفاده آنها برای برش صفحات فلزی است. در صفحه خفیف ، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم ، روند برش لیزر بسیار دقیق است ، کیفیت برش بسیار خوبی را به همراه دارد ، از عرض بسیار کمتری برخوردار است و منطقه ای از تأثیر گرما کوچک دارد و امکان برش اشکال بسیار پیچیده و سوراخ های کوچک را فراهم می آورد

CNC دریل

CNC دریل با به روز رسانی ساختمان ها از نظر ارتفاع، استحکام و … نگاه تخصصی تری به صنعت ساخت و ساز مخصوصا صنعت سازه های فلزی بیش از گذشته شده و برای بالا بردن امنیت و ضریب ایمنی استفاده از پیچ و مهره جهت اتصال سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

برش واترجت چگونه کار می کند؟

بر خلاف تیغه های دستگاه های برش معمولی ، دستگاه برش واترجت از آب برای برش مواد استفاده می کند. آب بسیار تحت فشار است و جت حاصل می تواند برش های تمیز لازم برای شکل دادن به مواد ایجاد کند. برش فقط آب می تواند مواد نرمتری مانند لاستیک را برش دهد.

ابزار های برش در سی ان سی

CNC کوتاه شده عبارت Computer Numerical Control و به معنی کنترل عددی رایانه‌ای می‌باشد. این دستگاه شامل یک مینی کامپیوتر یا میکرو کامپیوتر می‌باشد که در اصل به عنوان واحد کنترل دستگاه عمل کرده و تا حد امکان مدارهای سخت‌افزار اضافی در واحد کنترل حذف شده است.

برش پلاسما

در برش پلاسما با ارسال قوس الکتریکی از طریق گاز(می تواند هوا، نیتروژن، آرگون، اکسیژن و غیره باشد) که از یک بازکننده منقبض عبور می کند،کار می کنند.این پروسه دمای گاز را تا جایی افزایش می دهد که ماده وارد حالت 4 شود.با سه مورد اول آشنا هستیم:جامد،مایع و گاز.دانشمندان این حالت را پلاسمایی یا حالت اضافی را نامیده اند.

تاریخچه کنترل کامپیوتری CNC

ایده کنترل عددی از زمانی شروع شد که اتوماسیون ابزارهای ماشین آلات در ابتدا مفاهیم خاصی از منطق قابل برنامه ریزی را در خود گنجانیده بودند. در ابتدا ، اولین ماشین های NC در دهه 1940 ساخته شدند.

تفاوت برش پلاسما و برش پلاسما اینورتر

برش پلاسما فرآیندی است که با استفاده از یک جت شتاب دهنده پلاسما داغ از طریق رسانای الکتریکی بریده می شود. مواد معمولی برش خورده با مشعل پلاسما شامل فولاد ، فولاد ضد زنگ ، آلومینیوم ، برنج و مس است ، گرچه سایر فلزات رسانا نیز ممکن است بریده شوند.

دستگاه دریل CNC

برای بسیاری از صنایع ، دقت و بهره وری در اولویت های اصلی قرار دارند. با کنترل عددی رایانه ای CNC برای برنامه های حفاری فلزی، شرکت ها در سراسر تخته می توانند در هنگام سوراخ و یا اشکال دیگر با قطر و طول مشخص، به دست آورند و محصولات و تجهیزات خود را با یک مجموعه جهانی از قطعات فراهم آورند که امنیت را تضمین می کند.

برش داغ و برش سرد

برش گرم با استفاده از مشعل حرارتی (پلاسما یا اکسی سوخت) انجام می شود و در آخرین محور دستگاه چند محور نصب می شود. محورهای دستگاه چند محوره از موتورهای الکتریکی تغذیه شده و برای ایجاد مسیری برای مشعل و لوله که نمایه مورد نظر را ایجاد می کند هماهنگ هستند.

دستگاه برش پلاسما رادوکس

پلاسما در RADOX به ​​معنی"مجموعه ای از ذرات باردار تعریف شده است که حاوی تقریباً برابر تعداد یون ها و الکترون های مثبت است و برخی از خواص گاز را نشان می دهد اما با داشتن یک گاز رساننده الکتریکی متفاوت است".